Genel Ses Ve Acil Anons Sistemleri
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
GENEL SES VE ACİL ANONS SİSTEMLERİ
GENEL SES VE ACİL ANONS SİSTEMLERİ
 

Acil anons sistemi acil bir durumda bina tahliyesine yardımcı olmak için tasarlanan, kurulan ve bakımı yapılan bir ses sistemidir. Seslendirme sistemi ise (public address), insanlara doğrudan hitap ederken felaket anında, yani acil durumlarda çalışma garantisi vermez.

 

Binanın tahliyesinin düzenlenmesinin gerektiği farklı acil durumlar vardır. Bunlar yangın, sel, deprem, terörizm, toplumsal olaylar gibi sayılabilir. Böyle büyük olaylarda başa çıkılması gereken en zorlu durum kalabalığın bulunduğu alanın tahliyesinin yönetimidir.

Tahliyenin gerçekleşeceği alan, farklı özelliklere sahip olan kalabalıkları (yaş, cinsiyet, tahliye eğitim deneyim eksikliği veya bir fiziksel engel bakımından) içeren topluma açık bir alan olabilir. Bir işyerinde, bütün personel alarm tonlarını ve sinyallerini tanıma eğitimi almış olsa bile, ses yönetiminin düzgünce yapılması ve anlaşılır olması önemlidir.

 

 

 

Ses ve anons sistemleri teknolojik gelişmelerden etkilenerek IP tabanlı ve kablosuz ses sistemlerine ihtiyaç duyulmuştur. Bu sistemlerde LAN/WAN ağındaki bir sesi IP üzerinden, kablosuz sistemler de ise UHF frekansları ile taşıma işlemini yapmaktadır. Acil anons ve genel seslendirme sisteminde kullanılabileceği gibi genel müzik yayını yapmak amacıyla da kullanılabilir. İşletmenize veya çalışanlarınıza istediğiniz anonsu yapabilir, istediğiniz müziği dinletebilirsiniz.

 

 ESCOM İLETİŞİM sunmuş olduğu çözümler ile ister aynı şehirde farklı bir lokasyonda olun ister farklı bir şehirde… Askeri alanlar, sanayi siteleri, belediyeler ve mezarlıklar, pazar yerleri, tüneller, metro istasyonları, limanlar, baraj çevresi zincir mağazalar ve endüstriyel tesisleri gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın